
Ferienunterkünfte in Västra Motala
Finde und buche einzigartige Unterkünfte auf Airbnb
Kurzstatistiken über Ferienunterkünfte in Västra Motala

Ferienunterkünfte insgesamt
Entdecke 70 Ferienunterkünfte in Västra Motala.

Preise pro Nacht ab
Ferienunterkünfte in Västra Motala beginnen bei € 52 pro Nacht vor Steuern und Gebühren.

Verifizierte Gästebewertungen
Mehr als 2.730 verifizierte Bewertungen, die dir bei der Entscheidung helfen

Familienfreundliche Ferienunterkünfte
30 Unterkünfte bieten zusätzlichen Platz und eine kinderfreundliche Ausstattung.

Haustierfreundliche Ferienunterkünfte
Finde 10 Unterkünfte, in denen Haustiere erlaubt sind.

Unterkünfte mit speziellen Arbeitsplätzen
10 Unterkünfte verfügen über einen speziellen Arbeitsplatz.

WLAN-Verfügbarkeit
60 Ferienunterkünfte in Västra Motala verfügen über WLAN-Zugang.

Beliebte Ausstattung für Gäste
Gästen gefällt diese Ausstattung in Ferienunterkünften in Västra Motala: Küche, WLAN und Pool.

Durchschnittliche Bewertung: 4,8
Unterkünfte in Västra Motala werden von Gästen sehr gut bewertet – im Durchschnitt mit 4,8 von 5 Sternen.
Erstklassig bewertete Ferienunterkünfte in Västra Motala
Gäste sind sich einig: Diese Unterkünfte werden aufgrund ihrer Lage, Sauberkeit und weiteren Aspekten hoch bewertet.

Beachvillan 15m2 Motala, 15 meter from the beach.
Beachvillan15m2 i Motala, Varamobaden, Varamon. Lugnt och naturnära vid en 2km söderhavsliknande paradisbeach. En harmonisk atmosfär ska råda här varför partyfolk, skällande hundar och livliga barn vänligen men bestämt får leta vidare. Restauranger och barer hittas via en barfotapromenad längre bort på beachen. Cityliv och hamnliv (Motala) är faktiskt endast 4km bort. Ta med egna sängkläder. Kuddar, täcken och extra madrass finns. Delvis tillgång till 2 stabila havskajaker. Egen altan med grill.

Charming cottage with your own beach and sauna
Charming, traditional cottage from 1926, with your own beach and sauna. Amazing sunset and view over the lake Vättern. Nice fireplace to relax in front of with a lovely dinner. Perfect for a holiday or just change of working environment. Wonderful nature paths right outside. 5min to the nearest grocery store. Close to Motala city with its harbour and locks. 20 min to the medieval town of Vadstena for beautiful history and shopping. Visit Medevi brunn and nature reserves like Omberg and Tåkern.

A lovely beach house with a wonderful view.
Enjoy one of the area's best places to stay. Just 70 m from the beach, with swimming, walks on the beach, and breathtaking sunsets. You'll stay in a peaceful, relaxing setting with restaurants, beach life, nature and essential services all within walking distance. Perfect for a true holiday feeling. You will meet a tranquil location while still being close to everything you need for a memorable stay. Code to the key box will be sent to you the day before arrival. Sheets and towels not included

Nybyggt lyxigt strandhus(2) i Varamon
Nybyggt attefallshus med absolut bästa läget på nordens längsta insjöbad och en av Sveriges finaste stränder. Med promenadstråk, caféer och restauranger är det en plats som har något för alla. Det långgrunda, rena vattnet ligger skyddat i en vik som är perfekt för surfing och kajak. Nära till padelbanor, tennisbanor, minigolf. Inga husdjur tillåtes. Lakan/handduk medtages själv, men kan hyras för 100 kr/person. Tillställningar/partyn undanbedes. Vattenpipor/rökning ej tillåtet!

Gästhus vid Vättern
Vackert belägen stuga (45kvm) precis vid Vättern med en vidunderlig sjöutsikt, endast 10 m till sin egna brygga. Här får du tillgång till sol, bad och relax. Sovrum: Två enkelsängar Kök: Fullt utrustat kök WC/Dusch Utemiljö: Uteplats, egen brygga Lakan och handdukar ingår. Städning ingår ej, görs av gästen. Parkering avser en bil, Boende i gästhuset och hela området utanför avser ENDAST två personer som har bokat vistelsen. Kontakta värden vid övriga frågor.

Hus nära Varamobaden
Välkommen till ett trivsamt boende med perfekt läge, endast 300 meter från Varamons två kilometer långa sandstrand. Här bor du nära bad, natur och stadens utbud. Huset erbjuder en ljus och öppen planlösning med fullt utrustat kök och vardagsrum, två sovrum med bekväma dubbelsängar, två badrum samt möjlighet till två extra sovplatser. Privat parkering ingår. Njut av den härliga terrassen med matplats och grill – perfekt för sköna sommarkvällar.

Stuga vid Varamostranden -Nordens största insjöbad
Liten stuga på värdfamiljens tomt. Mindre sovrum med en loftsäng 120+80 Litet vardagsrum med TV och bäddsoffa 140x200cm. Garderob i båda rummen. Fullt utrustat kök med spis, ugn och mikro. Toalett och dusch med varmvattenberedare. Möblerad altan med tak. Endast 150 m till den härliga varamostranden med tillgång till bad i klart vatten, långgrund sandbotten perfekt för familjer. Finns 2 restauranger i närheten alldeles vid vattnet.

Stuga vid Varamon
Stuga för 2-4 personer vid Varamobaden. Nytt kök och modern toa/dusch/tvättmaskin. Två enkelsängar på loftet och en enkelsäng och bäddsoffa 140 cm i allrummet. 150 m till fin sandstrand vid Vättern med tillgång till restauranger och allmänna grillplatser. Parkering o entré mot Furulids parkering/ställplatser. Offentlig elbilsladdning finns på området, kan också ordnas privat mot självkostnadspris. Städning och frukost ingår ej.

Lägenhet vid Varamobaden
Boende på prime spot i centrala Varamon, nära allt du behöver – vid Nordens största insjöbad med kristallklart vatten och kilometerlång sandstrand. Lägenheten har två uteplatser: solnedgångshäng vid vattnet (15 m bort) och frukosthäng med soluppgång på framsidan. Flyttbar grill ingår. Gillar du att pricka vinden? Varamon är ett av Sveriges bästa spots för kite, wingfoil och vindsurfing. Varmt välkomna till en fantastisk vistelse!**

Gästis, unikt boende i centrala Motala
Ett fridfullt och centralt beläget boende där du som hyr får möjlighet att varva ned med närhet till restauranger och underbara badplatser. Läs en bok, spela spel eller bara sitt i vår trädgård med en kopp te eller kaffe. Om du har tur så får du gosa med våra två katter. Vid ditt besök står det en liten akvarellmålning och välkomnar dig som värdinnan målat ✨

Stuga Varamon Motala 1-3 bäddar
Slappna av i detta unika och lugna boende. En modern gäststuga nära Varamobadens vackra sandstrand. Stugan har en säng, en bäddsoffa, minikök och badrum samt uteplats. Gratis parkering på tomt. Ta med egna lakan och handdukar. Hyresgäst utför städning. Fest och hög musik ej tillåtet.

Strandnära attefallshus Varamon
Strandnära boende med egen entré och med plats upp till 4 personer. Njut av ett välutrustat kök, fräscht badrum med tvättmöjligheter och rymlig privat parkering för två bilar. Beläget i Varamon, ett lugnt och fridfullt område – nära naturen och centrum.
Beliebte Ausstattung in Ferienunterkünften in Västra Motala
Weitere tolle Ferienunterkünfte in Västra Motala

Sjönära boende för 2 personer

Strandnära attefallshus i Motala

The Beach Cabin

Kanalhuset

Villa, ett stenkast från Varamon

Villa i Motala

Lakeside cabin with sauna & sunrise view

Gästhus vid vattnet
Spannende Reiseziele
- Unterkünfte mit Waschmaschine und Trockner Västra Motala
- Familienfreundliche Unterkünfte Västra Motala
- Unterkünfte mit Strandzugang Västra Motala
- Unterkünfte mit Terrasse Västra Motala
- Unterkünfte mit Kamin Västra Motala
- Unterkünfte mit Sitzbereich im Freien Västra Motala
- Unterkünfte am Wasser Västra Motala
- Häuser Västra Motala
- Unterkünfte mit Seezugang Västra Motala





