
Ferienunterkünfte in Rødby
Finde und buche einzigartige Unterkünfte auf Airbnb
Kurzstatistiken über Ferienunterkünfte in Rødby

Ferienunterkünfte insgesamt
Entdecke 40 Ferienunterkünfte in Rødby.

Preise pro Nacht ab
Ferienunterkünfte in Rødby beginnen bei € 26 pro Nacht vor Steuern und Gebühren.

Verifizierte Gästebewertungen
Mehr als 770 verifizierte Bewertungen, die dir bei der Entscheidung helfen

Familienfreundliche Ferienunterkünfte
20 Unterkünfte bieten zusätzlichen Platz und eine kinderfreundliche Ausstattung.

Haustierfreundliche Ferienunterkünfte
Finde 10 Unterkünfte, in denen Haustiere erlaubt sind.

Unterkünfte mit speziellen Arbeitsplätzen
20 Unterkünfte verfügen über einen speziellen Arbeitsplatz.

WLAN-Verfügbarkeit
30 Ferienunterkünfte in Rødby verfügen über WLAN-Zugang.

Beliebte Ausstattung für Gäste
Gästen gefällt diese Ausstattung in Ferienunterkünften in Rødby: Küche, WLAN und Pool.

Durchschnittliche Bewertung: 4,6
Unterkünfte in Rødby erhalten von Gästen eine durchschnittliche Bewertung von 4,6 von 5 Sternen.
Erstklassig bewertete Ferienunterkünfte in Rødby
Gäste sind sich einig: Diese Unterkünfte werden aufgrund ihrer Lage, Sauberkeit und weiteren Aspekten hoch bewertet.

Idyllisk bondehus ved skov og strand
Lige ved badebyen Bandholm ligger dette hyggelige bindingsværkshus, der tidligere har tilhørt godset Knuthenborg. Her kan du slappe af med familien og nyde de fredfyldte omgivelser, herunder den nærliggende skov, hvor der lever vildsvin. Huset, der er bygget i 1776, emmer af gamle dage på landet. Samtidig er her de mest efterspurgte moderne faciliteter (WiFi, varmepumpe, opvaskemaskine og ladeboks til elbilen). Trænger du til rolige dage et sjælfuldt sted, så er Bondehuset i Bandholm stedet.
Durchschnittliche Bewertung: 4,93 von 5, 168 Bewertungen
Waves & Waterslides
Bring Everyone! Spacious Modern Home with Games & Beach is near Welcome to the perfect family escape! Challenge each other on the billiard table or table tennis in this bright, modern 4-bedroom home. Unwind in the comfy living area. The sandy beach and thrilling Lalandia Waterpark are just minutes away – easy fun for all ages! Designed for groups wanting comfort and connection. Thoughtful amenities ensure everyone feels at home. Unforgettable memories start here – book your fun getaway now!
Durchschnittliche Bewertung: 4,8 von 5, 10 Bewertungen
Feriehus til 6 med gratis adgang til badeland
Feriehus til 6 personer nær Rødby med gratis adgang til stort badeland udlejes. På feriecenteret findes der udover badelandet bl.a. købmand, restauranter,skøjtebane, legeland, bowling, minigolf, og biograf. Disse kan benyttes mod betaling. Bemærk venligst at ferielejligheden er et lille “resort-lejlighed” på 69 m2 Feriecenteret er lukket fra 28/11-23/12 samt flere dage henover året, se venligst billed: Åbningsdage Forbrug er med i prisen Der kan ikke tilkøbes guldarmbånd.
Durchschnittliche Bewertung: 4,86 von 5, 101 Bewertungen
Escape in contemporary bohemian style.
Experience island charm and serenity in our stylish abode, crafted by the renowned interior firm, Norsonn. Just 8 minutes from the captivating cliffs, our house exudes a romantic bohemian ambiance and vistas of the majestic Mon. Enjoy a tranquil and private getaway. With coffee table books, modern amenities like 1000MB Wi-Fi, TV, parking. Comfortable beds are prepared for added comfort and included in the cleaning fee. Welcome to your island retreat!
Durchschnittliche Bewertung: 4,97 von 5, 261 Bewertungen
The Dream Villa
The Dream Villa is a recently renovated villa in Rødby, where guests can make the most of its private beach area , free parking. The villa is equipped with 3 bedrooms, 1 bathroom, bed linen, towels, a flat-screen TV with satellite channels, a dining area, a fully equipped kitchen, and a terrace with garden views. Guests can take in the ambience of the surroundings from an outdoor dining area or keep themselves warm by the fireplace on colder days.
Durchschnittliche Bewertung: 4,84 von 5, 31 Bewertungen
Agerup Farm & Manor House (max 32 guests)
Virksomheder kan arrangere inspirerende og unikke off-sites . Agerup har professionelt wifi og gode arbejds- og mødefaciliteter. Huset er perfekt til familieferier og elegante middage. Nyd eksklusiv adgang til Agerups smukke hovedbygning fra 1850, beliggende i et unikt herregårdslandskab. I kan gå på opdagelse i den private skov, omgivet af århundredgamle træer og et rigt dyreliv. Roen og naturens skønhed sikrer en helt unik og diskret oplevelse.
Durchschnittliche Bewertung: 5,0 von 5, 25 Bewertungen
Havudsigt & hygge i stilfuldt sommerhus på Langø
Med udsigt til vandet og beliggende ved Langø havn, kan du holde en afslappende ferie i vores skønne sommerhus, som vi selv har sat i stand de seneste par år. Vi vil gerne dele vores sted i den lille stille fiskerlandsby Langø med andre, som sætter pris på personlig indretning, afslapning på terrassen med magiske solnedgange, et skønt stort køkken-alrum og en hyggelig lukket have. Spis hjemme eller på fiskebaren på havnen og tag på ture i området.
Durchschnittliche Bewertung: 4,95 von 5, 19 Bewertungen
Ferielejlighed tæt på havnen
Skøn ferielejlighed i det naturskønne Nysted. Lejligheden er indrettet i at gammelt bindingsværkshus der stammer tilbage fra 1761. Indrettet med køkken, skøn stue med gammel porcelænskakkelovn, eget badeværelse, hyggelige soveværelse med dobbeltseng, egen udgang til lukket gårdhave. Hyggelig dobbelt alkove, bedst egnet til børn. Egen indgang til lejligheden fra gaden. Ca. 50 m fra havnen. Det hele oser af autentisk byhus romantik.
Durchschnittliche Bewertung: 4,99 von 5, 109 Bewertungen
Nyt hus med golfbane i baghaven
Unikt halvt hus med direkte adgang til golfbane - tæt ved natur og Maribo Søerne. Nemt at komme til byen og der er adgang til udendørsfaciliteter, grill og have. Perfekte omgivelser til en rolig ferie eller golftur med venner eller familie. Du får halvdelen af huset (aflukket), med 2 værelser med dobbeltseng. Der er adgang til TV stue, toilet/bad, te-køkken med køleskab, service og kaffe mv. Vi glæder os til at byde jer velkommen.
Durchschnittliche Bewertung: 4,97 von 5, 86 Bewertungen
The Old Vicarage
Outstanding property, fully renovated to modern Danish style, build in the 1861. With 1.4 acres garden and small forest with a small pond for anyone who likes a taste of the nature. There is a large kitchen with 2 stows, 2 cooking plates, 2 washing machines, 2 zinks , 3 fridges and 1 freezer. We also offer washing machine and tumple dryer for small fee. Large living room with chairs for over at least 30 people.
Durchschnittliche Bewertung: 4,96 von 5, 51 Bewertungen
Havehuset
På Søllestedgaard Gods på gårdspladsen lige ved siden af hovedbygningen, ligger forvalterboligen, hvor den ene længe udgør havehuset, som nu udlejes. Havehuset udgør en dejlig lejlighed i 2 plan med udsigt til voldgrav og direkte adgang til terrasse. Lejligheden har plads til 6 pers fordelt på 3 soveværelser. Udlejningsboligen er beliggende på Lolland i stationsbyen Søllested lige imellem Nakskov og Maribo.
Durchschnittliche Bewertung: 5,0 von 5, 15 Bewertungen
Stue, 2 soveværelser, lille køkken, bad og toilet.
Boligen er en kælderlejlighed i en tilbygning lige ved siden af vores hus. Der er dyner, puder, sengelinned og håndklæder. TV har KUN Cromecast. Boligen ligger tæt på Maribo domkirke og Maribo sø, som er rigtig hyggelig at gå ved, med de skønne grønne omgivelser. Der er ca. 500 meter til supermarked og gågade med butikker. Mange spisesteder. Værts parret, Gitte og Kurt, bor i huset ved siden af.
Durchschnittliche Bewertung: 4,72 von 5, 317 BewertungenBeliebte Ausstattung in Ferienunterkünften in Rødby
Weitere tolle Ferienunterkünfte in Rødby

Gesamtes historisches Bauernhaus mit Meerblick
Durchschnittliche Bewertung: 4,96 von 5, 82 Bewertungen
Strandurlaub in Villa mit herrlichem Garten
Durchschnittliche Bewertung: 4,71 von 5, 65 Bewertungen
Hyggeligt byhus i Rødby
Durchschnittliche Bewertung: 4,59 von 5, 159 Bewertungen
Hyggeligt sommerhus ved sandstrand
Durchschnittliche Bewertung: 5,0 von 5, 12 Bewertungen
Charming townhouse in Rødby
Durchschnittliche Bewertung: 4,8 von 5, 20 Bewertungen
The Beach House
Durchschnittliche Bewertung: 4,88 von 5, 8 Bewertungen
Nyrenoveret sommerhus tæt på stranden.
Durchschnittliche Bewertung: 4,95 von 5, 19 Bewertungen
Residence 25
Durchschnittliche Bewertung: 4,88 von 5, 16 BewertungenWann ist die beste Zeit, um Rødby zu besuchen?
| Monat | Jän | Feb | Mär | Apr | Mai | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dez |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Durchschn. Preis | € 95 | € 94 | € 99 | € 98 | € 79 | € 103 | € 112 | € 112 | € 96 | € 95 | € 92 | € 96 |
| Durchschn. Temperatur | 2 °C | 2 °C | 4 °C | 8 °C | 12 °C | 16 °C | 18 °C | 18 °C | 15 °C | 11 °C | 7 °C | 4 °C |
Spannende Reiseziele
- Kopenhagen Ferienunterkünfte
- Hamburg Ferienunterkünfte
- Göteborg Ferienunterkünfte
- Leipzig Ferienunterkünfte
- Dresden Ferienunterkünfte
- Hannover Ferienunterkünfte
- Malmö Ferienunterkünfte
- Essen Ferienunterkünfte
- Freie Hansestadt Bremen Ferienunterkünfte
- Lübeck Ferienunterkünfte
- Kristiansand Ferienunterkünfte
- Dortmund Ferienunterkünfte





